Kategorie:

Apartamenty na sprzedaż w Condohotelach

Branża hotelarska powiększyła się o condohotele. Wiele osób jednak nie wie czym jest inwestowanie w modelu condo i na jakich warunkach działa. Apartamenty na sprzedaż dostępne w obiektach hotelowych, mogą być wykorzystane jako inwestycja finansowa.

Apartamenty na sprzedaż w hotelu

Condohotel to nowoczesny model inwestycyjny polegający na dzieleniu zysków z wynajmu apartamentów lub pokoi hotelowych między inwestora a operatora. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób chcących ulokować swoje pieniądze, czerpać zyski i dodatkowo móc skorzystać z tego samodzielnie.

Początkowym kosztem inwestycji jest zakup apartamentu, jego ubezpieczenie oraz opłacenie podatku od nieruchomości. Co ważne inwestor nie ponosi kosztów operacyjnych, obsługi obiektów, remontów czy promocji.

Dostępne są apartamenty na sprzedaż w condohotelach w różnych częściach Polski. Można zainwestować zarówno w mieszkanie nad morzem, jak i w dużym mieście.

Condohotel jako najem apartamentu

Inwestowanie w condohotel pozwala na prosty zysk wynikający z kupna hotelowego apartamentu. Inwestor zostaje właścicielem nabytego pokoju, dzięki czemu dostaje procentowy zysk z jego najmu. Dodatkowo może skorzystać samodzielnie z pobytu określoną liczbę dni w roku. Bez znaczenia jest czy będzie to podróż służbowa, czy wakacje z rodziną.

Dzięki kupnie wybranego pokoju w hotelu, inwestor może liczyć na stałe zyski. Poprzez wynajem własnego apartamentu właściciel dostaje procentowy dochód z całego okresu najmu. Obłożenie hotelu nie ma wpływu na zarobki właściciela. Jedynie podczas pobytu właścicielskiego procent dochodu nieznacznie się zmniejsza.

Condohotel jako second-home

Apartamenty na sprzedaż w condohotelach oferowane są również w modelu second-home. Pozwala on na zakup pokoju w hotelu pod zamieszkanie. Jedyne koszty po zakupie w tym celu to opłacanie czynszu.

Condohotel to dobry wybór na inwestycję finansową zarówno dla osób, które chcą wynajmować apartament dla zysku lub mieć stałe miejsce na urlop, jak i dla tych którzy chcą w nim mieszkać na stałe.